Dzisiaj jest: 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Ogłoszenie:

Wykład otwarty na temat zdrowia

dodano: 2018.04.17 ważne do: 2018.10.14 wyświetleń: 63
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Za przyczynę wielu chorób uznajemy zwykle uwarunkowania genetyczne i winę zrzucamy na fakt, że schorzenie występuje w rodzinie od pokoleń. Jednak w wielu przypadkach jest zupełnie inaczej – do zachorowania prowadzi bowiem także niezdrowy tryb życia. Według badań na różnego rodzaju schorzenia wynikające z nieracjonalnego sposobu odżywiania się cierpi ponad jedna trzecia Polaków. Naukowcy wyróżnili kilkadziesiąt jednostek chorobowych, do których rozwoju przyczynia się niewłaściwe odżywianie. Jak wiadomo choroby dietozależne należą do najbardziej współczesnych, dynamicznie rozwijających się problemów zdrowotnych i społecznych krajów rozwijających się. Według zestawienia Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego (Global Food Security Index) Polska znajduje się na niechlubnym piątym miejscu w rankingu otyłości pośród krajów Europy (2016 DuPont).


Szalewska Agata
Specjalista żywienia medycznego i sportowego, dietetyk, promotorka zdrowego stylu życia. Pasjonatka biegania, zdobywczyni Korony Maratonów Polskich, właścicielka Poradni Kliniczno – Sportowej ,,Dieta na Medal’’ w Słupi Kapitulnej i w Rawiczu  Ukończyła dietetykę na Wydziale Nauki o  Żywieniu Człowieka i Konsumpcji na SGGW w Warszawie oraz studia podyplomowe z zakresu żywienia i wspomagania w sporcie na AWF. Jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.

Pracowała z pacjentami w szpitalu na Oddziale Diabetologii oraz na Oddziale Chorób Metabolicznych w Poznaniu, jak również w Puszczykowie na oddziale Paliatywnym, gdzie miała styczność żywieniem dojelitowym i pozajelitowym.
Obecnie pracuje indywidualnie  z pacjentami w swojej poradni,  poza tym edukuje społeczeństwo poprzez pisanie artykułów       o zdrowiu dla ,,Życia Rawicza’’ oraz magazynu ,,Ona w Rawiczu''.  Jest organizatorką wielu wykładów dotyczących chorób dietozależnych, w tym cukrzycy, otyłości i nadciśnienia tętniczego.

Prowadziła także wykłady m.in. w Kępnie dla poseł Bożeny Henczycy w ramach projektu „Siła jest kobietą”, gdzie jej prelekcji wysłuchały posłanki – Joanna Mucha                        i Elżbieta Radziszewska. W planach ma wykłady dot. zwiększania świadomości nt. chorób dietozależnych dla grupy Włóczykijów z Pakosławia, stowarzyszenia KLAR Kawcze oraz Stowarzyszenia Razem dla Dubina.                                                                                      

Aktualnie prowadzi projekt ,,Bikini do lata’’, który można śledzić w telewizji regionalnej RTM Rawicz. Warto wspomnieć, że z jej usług korzystali znani sportowcy m.in. wielokrotny mistrz Polski oraz medalista świata w ju-jitsu Arnold Ratajski czy brązowy medalista w kumite open Krzysztof Glina. Cały czas poszerza wiedzę uczestnicząc w różnych szkoleniach, kursach i konferencjach, ponieważ jej zawód to nie tylko praca ale przede wszystkim pasja. Ukończyła zatem ponad 40 specjalistycznych kursów, a co najważniejsze pracuje na zasadzie EBM (od ang. evidence-based medicine), czyli medycynie opartej na faktach, medycynie oparta na dowodach  – korzystanie w postępowaniu klinicznym               z wiarygodnych dowodów naukowych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa terapii. Dowodów takich dostarczają wyniki badań eksperymentalnych oraz badań obserwacyjnych.        

   Swoją pasję zawodową łączy z bieganiem, bo dietetyka i sport to recepta na zachowanie zdrowia i kondycji. Biegać zaczęła w roku 2014. Wystartowała w biegu charytatywnym Wings For Life World Run. Przebiegła wówczas 15 km i bieganie wciągnęło ją wtedy „na całego”. Postanowiła zatem zdobyć Koronę Maratonów Polskich (pięć wyznaczonych w różnych miejscach w kraju maratonów w ciągu 2 lat). Przebiegła je od kwietnia do października 2015 r.
W tym samym roku wzięła udział w półmaratonie   w Lizbonie, gdzie cały wyjazd zorganizowała sama. Biega w zawodach na różnych dystansach. Nie liczy się dla niej miejsce na mecie ani czas w jakim pokona bieg. Najważniejsze jest uczestnictwo i radość jaką daje ten sport. Do biegania namówiła nawet swoją mamę, gdzie razem wzięły udział w kolejnej edycji biegu charytatywnego Wings for Life.
 
Kontakt
Dietetyk Agata Szalewska
ul. Sala wiejska, 77-222 Kawcze, woj. wielkopolskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Wszystkie ogłoszenia są moderowane - ogłoszenia zdublowane o takiej samej treści będą usuwane !!! Nowy wygląd portalu jest już dostępny - na smartfony, tablety i komputery. Promocja - wszystkie ogłoszenia są darmowe !!!